Shaper#4 – trening na podniesione pośladki

Zapraszam do treningu pośladków i nóg (kolejność nie jest przypadkowa, albowiem to właśnie na pośladkach skupimy się w pierwszej kolejności).

Do treningu potrzebować będziemy kettla, mój waży 12 kg i jest to dobre obciążenie dla osób zaawansowanych. Jeśli oceniasz się na osobę średnio zaawansowaną użyj 6-8 kilogramowego obciążnika, natomiast jeśli prezentowane przeze mnie ćwiczenia widzisz po raz pierwszy ćwicz bez dodatkowego obciążenia i skup się na poprawnej technice zamiast na dotrzymywaniu mi tempa.

Instruktaż:

  • trening składa się z 2 części, w każdej wykonywać będziemy 2 różne ćwiczenia naprzemiennie,
  • pierwsza część składa się z ćwiczenia goblet squat (10  powtórzeń) oraz głębokich zakroków, w których za każdym razem dotykamy leżącego na podłodze kettla trzymając wyprostowane plecy (każda strona po 10 powtórzeń). Wszystko powtarzamy 4 razy.
  • część druga to zakroki z przekładaniem kettla pod nogą (10 razy na każdą nogę), oraz wznosy bioder leżąc na macie (20 powtórzeń). W tym ćwiczeniu przyda się step lub bosu, aby jeszcze bardziej zintensyfikować pracę pośladków. Wszystko powtarzamy 4 razy tak jak w części pierwszej.
  • Zwracamy szczególną uwagę na technikę oraz (o ile pozwoli nam nasze ciało) staramy się jak najbardziej zminimalizować przerwę.

Do dzieła!!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: